WYRÓŻNIENIE w akcji MASZ GŁOS

Aktualności

25 maja na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala pod hasłem Super Samorząd 2018, podsumowująca ogólnopolską akcję Masz Głos, w której wzięli udział uczniowie z naszej szkoły.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grupa nieformalna pod nazwą Młodzież     z Murowanej Gośliny, którą tworzą Kryspin Dreher, Radosław Matoga, Aleksandra Grzechowiak, Anna Rumińska i Kinga Ściepura została uhonorowana wyróżnieniem Super Samorząd 2018.

Akcja Masz Głos, której organizatorem jest Fundacja im. Stefana Batorego, wraz            z partnerami: Stowarzyszeniem Aktywności Obywatelskiej Bona Fides, Fundacją Aktywności Lokalnej, Stowarzyszeniem Homo Faber oraz Stowarzyszeniem POLITES, od 2002 roku nagradza tych, którzy podejmują działania na rzecz lokalnej społeczności oraz aktywnie współpracują z władzami samorządowymi nad wdrażaniem inicjatyw obywatelskich oraz rozwiązywaniem problemów w gminie.

W edycji 2017/2018 do akcji przystąpiły 343 grupy z 237 miejscowości w całej Polsce.

Kapituła konkursu wyłoniła 7. laureatów z 7. województw oraz przyznała 7 wyróżnień,    w tym jedno dla młodzieży z gminy Murowana Goślina za energię i determinację w podejmowaniu działań prowadzących do powstania  Młodzieżowej Rady Miejskiej.

Nagrodę z rąk Joanny Załuskiej oraz prof. Tomasza Nałęcza, gościa honorowego tegorocznej edycji, odebrali przedstawiciele Młodzieży z Murowanej Gośliny, Kryspin Dreher oraz Anna Rumińska. W gali uczestniczył również Konrad Strykowski, Przewodniczący Rady Miejskiej, który na co dzień wspiera inicjatywy młodych obywateli  ze strony władz samorządowych, oraz opiekun grupy Jolanta Czerniawska.

26 maja odbyły się warsztaty podsumowujące akcję, w których można było podzielić się doświadczeniami i zainspirować pomysłami.

JC

Więcej:

https://www.maszglos.pl/galerie/gala-rozdania-nagrod-super-samorzad-2018/

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!