Szkolne świętowanie Niepodległej

Aktualności

Żeby Polska była Polską, słowa tej popularnej pieśni,  śpiewanej przez Jana Pietrzaka, a na naszym apelu z okazji 100 rocznicy niepodległości przez  grono pedagogiczne,  rozpoczęły koncert pieśni patriotycznych.

Ze sceny rozbrzmiewały słowa znanych polskich piosenek:

My pierwsza brygada, Kocham Cię Polsko, Przybyli ułani pod okienko, Szara piechota, Dziś idę walczyć mamo czy Rozkwitały pąki białych róż.
Nie szczędziliśmy braw, bo każda  klasa zaśpiewała śpiewająco. Za co wszystkim występującym serdecznie dziękujemy i uczniom i nauczycielom.
Dzień Niepodległej świętowaliśmy nie tylko przypomnieniem pieśni, ale również uroczystym strojem,   narodowymi  barwami czy krótką powtórką  ważnych zdarzeń z historii naszego narodu.

Takie chwile jak dzisiejsza, pozwalają  nam poczuć się Polakami,  pamiętajmy jednak, że bycie patriotą to  postawa dnia codziennego. Nie tylko wobec kraju, ale też wobec siebie i innych. O takiej postawie przypomniała pani dyrektor Beata Strama.

Organizatorki:  Agata Maszkowska,   Grażyna Zawal i Violetta Pawlak dziękują  wszystkim uczniom za pomoc w zorganizowaniu szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

 

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!