Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Powiatu Poznańskiego

Aktualności

20 marca z Zespole Szkół im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bolechowie odbyła się I część Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół  Powiatu Poznańskiego. Po raz pierwszy organizatorzy skierowali swoje zaproszenie do samorządów uczniowskich szkół podstawowych w powiecie poznańskim. Tematem spotkania było: „e-społeczeństwo, jak wykorzystać możliwości i zadbać o swoje cyberbezpieczeństwo”.

Intencją organizatorów była próba uzyskania odpowiedzi na pytanie, czy młodzież rozsądnie wykorzystuje nowoczesne technologie i skutecznie radzi sobie z zagrożeniami cyfrowego świata?

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządów uczniowskich z ośmiu szkół podstawowych. Młodzież miała możliwość uczestniczenia w trzech ciekawych i inspirujących warsztatach szkoleniowych: „Budowanie cyberświadomości”, „Język komunikacji cyfrowej” oraz „Tworzyć czy konsumować?” prowadzonych przez ekspertów, praktyków i entuzjastów w dziedzinie kreatywnego wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji-Panią Iwonę Brzózkę-Złotnicką, koordynatorkę programu „Mistrzowie Kodowania”; Pana Dawida Łasińskiego, znanego jako „Pan Belfer - nauczyciel z Internetów” oraz Pana Patryka Szablewskiego specjalisty ds. e-commerce.

Udział w zajęciach uświadomił młodym ludziom, że nowoczesne technologie cyfrowe, pomimo iż niosą ze sobą wiele zagrożeń, są sprzymierzeńcem człowieka. Należy jednak pamiętać, że są one wyłącznie narzędziem i od tego, w jaki sposób zostaną przez niego użyte, zależy, jaką wartość ze sobą niosą. E-społeczeństwo jest bowiem szansą tylko wtedy, kiedy jego fundamenty będą budowane przez świadomych uczestników. O roli tej świadomości, konieczności budowania jej już teraz i sile kreatywności przekonywali prowadzący warsztaty.

Uatrakcyjnieniem programu sympozjum był występ Tomasza Dolskiego, zdobywcy trzeciego miejsca w pierwszej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka, który w ramach projektu  xSymfonia na Skrzypce  i DJ-a'x promuje muzykę poważną w nowoczesnych elektronicznych aranżacjach.

W przerwie między warsztatami na gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Już teraz zapraszamy samorządy uczniowskie ze szkół podstawowych w powiecie poznańskim na kolejne spotkanie w ramach Sympozjum Samorządów Uczniowskich Szkół Podstawowych w Powiecie Poznańskim.

Tekst: Jolanta Czerniawska

Zdjęcia: Wojciech Piotrzkowski


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!