Szekspir w Duecie - relacja

Aktualności

Szekspir to twórca,  nie byle jaki, bo przecież jeden z  najsłynniejszych angielskich dramaturgów, zafascynowanych komedią i tragedią ludzkiego życia, pisarz wielowymiarowy, którego monologi usłyszeć można na deskach teatrów całego świata.  To właśnie do „pojedynku z Szekspirem” stanęli uczestnicy zorganizowanego w ZS w Bolechowie Konkursu Recytatorskiego.

Podczas dzisiejszego spotkania (4.12.2019 roku) zajrzeliśmy do pałacu Makbeta, nieco „pohamletyzowaliśmy”, odwiedziliśmy piękną Weronę, wesołe kumoszki z Windsoru i  uśmialiśmy się do łez, bo występy naszych uczestników okazały się absolutnie mistrzowskie.

Do tej pory w naszym konkursie uczestnicy występowali w pojedynkę. Tym razem po raz pierwszy mieliśmy przyjemność podziwiać recytujące duety.

Miło nam było gościć reprezentantów:  Szkoły Podstawowej nr 3 w Luboniu, Liceum Dwujęzycznego w Luboniu, Zespołu Szkół w Rokietnicy, VI Liceum Ogólnokształcącego w  Poznaniu, Szkoły Podstawowej w Bolechowie, Zespołu Szkół w Mosinie oraz Zespołu Szkół w Bolechowie.

W loży jurorów zasiedli: absolwent naszej szkoły, w wolnych chwilach również poeta, Pan Aleksander Bejma, polonistka i degustatorka poezji, oddana konkursowi już od początku - Pani Joanna Zimniak oraz absolwentki naszej szkoły: Weronika Woda i Aleksandra Gryczka.

Uczestnicy byli oceniani według następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie treści utworu, dykcja i wymowa, oryginalna interpretacja, ogólny wyraz artystyczny.

Tradycyjnie występy podzielono na 2 tury: w pierwszej – uczestnicy zaprezentowali dialogi o  charakterze poważnym, w drugiej  – mniej serio, te z przymrużeniem oka.

Tak jak w ubiegłym, również i w tym roku postanowiliśmy uatrakcyjnić nieco nasz konkurs, wprowadzając „Konkurs Jednej Interpretacji.

Po burzliwych naradach jury ogłosiło wyniki:

I miejsce:  Weronika Lewandowska i Łukasz Filipowicz (VI LO w Poznaniu)

Wyróżnienie: Zuzanna Koprowska  i Jakub Mieczkowski (SP w Luboniu)

Tytuł „Ulubieńców Publiczności”:  Malwina Wrońska i Witold Tritt (SP w Luboniu).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci oprócz nagród książkowych również bony podarunkowe do sieci sklepów Empik ufundowane przez Radę Rodziców.

Gratulujemy uczestnikom talentów aktorskich, recytatorskich i znakomitych występów.

Ogromne podziękowania dla organizatorów: klasy 1tip, klasy 1bpoG, wspaniałych prowadzących: Oliwii Kulczyńskiej (2b) oraz Mai Cichosz (1tlp).

O obsługę fotograficzną zadbali: Mateusz Gajewski (3ti) oraz Wojciech Piotrzkowski (3ti). Bardzo dziękujemy.

Jeszcze raz, gratulujemy, dziękujemy za fantastyczne środowe przedpołudnie i oczywiście zapraszamy za rok.

jz, md

 

 

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!