II Konferencja dla Młodzieży Dieta-Trening-Motywacja

Aktualności

II Konferencja dla Młodzieży

Dieta-Trening-Motywacja

7 listopada 2019 rok

To już drugie spotkanie z młodzieżą w ramach edycji programu Dieta-Trening-Motywacja, w ramach którego promujemy zdrowy styl życia wśród uczniów i nauczycieli. Organizatorem konferencji byli nauczyciele z Zespołu ds. promocji zdrowia i uczniowie biorący udział w projekcie. W naszej szkole od trzech lat prowadzony jest program DTM dla uczniów klas pierwszych oraz wszystkich zainteresowanych tym tematem.

Nie słyszeliśmy o innej szkole, która prowadziłaby równie interesujący, prowadzony indywidualnie dla każdego uczestnika, wszechstronny program, umożliwiający zmianę nawyków żywieniowych z jednoczesną poprawą kondycji fizycznej. Wspólnie osiągamy coraz lepsze wyniki. Obok odżywiania ważnym elementem zdrowego trybu życia jest umiejętne rozwijanie sprawności fizycznej i podtrzymywanie motywacji do podjęcia wysiłku, aby konsekwentnie i wytrwale zmieniać swoje nawyki. Wraz z lepszym samopoczuciem uczniowie osiągają lepsze wyniki w nauce.

Pani Dyrektor Beata Strama, również uczestniczka naszego programu, przywitała wszystkich gości, w tym około 260 uczniów klas pierwszych technikum i liceum naszej szkoły.

Podczas konferencji pani dr Jolanta Nalewaj Nowak – psychodietetyk i dietetyk z wieloletnim doświadczeniem w wykładzie „Dieta, dieta i po diecie” omówiła  stosowanie różnych diet i efekt jojo.

O kilogramach szkodliwych substancji smacznie zjadanych i gromadzonych w naszych ciałach o wszelkich udawaczach smaku, emulgatorach, zagęstnikach i konserwantach ciekawie opowiadała pani dr Małgorzata Dobrzyńska, na co dzień pracownik naukowy AWF Poznań.

Poruszanie się na własnych nogach większość z nas traktuje jako czynność oczywistą. Tym czasem od tego jak stawiamy stopy zależy cała postawa ciała. Uczestnicy konferencji mieli możliwość zbadania swoich stóp i poznania rozkładu obciążeń ciała dzięki panu mgr Waldemarowi Szternalowi z Centrum Medycznego Stanley w Poznaniu.

Bardzo ciekawą propozycję ćwiczeń w butach kangoo jumps przedstawiła pani mgr Małgorzata Janiak, brązowa medalistka Mistrzostw Świata Kangoo Jumps, i licencjonowana instruktorka. Także uczniowie mieli frajdę podczas przymierzania sprężynowych butów, w których można skakać jak „kangur”, a przy tym wykonywać wiele skomplikowanych ruchów, nawet biegać!

„Ładowaliśmy akumulatory” podczas przerwy. Uczestnicy zjedli smaczne wegańskie i wegetariańskie słodycze i kanapki. Dla chętnych czekały atrakcje np.: z wirtualną rzeczywistością „Wędrówka po ciele” z Sony PlayStation i okularami VR. Wielu uczestników skorzystało również z aparatu InBody do badania składu ciała.

Po przerwie obejrzeliśmy filmy GACA System motywujące do podjęcia wysiłku zmiany nawyków żywieniowych.

Uczestnicy Entuzjastycznie przyjęli wystąpienie pana mgr Nikodema Finke, trenera personalnego i mentalnego, który wszystkich zapewnił, że można rozwinąć się od cherlaka do harpagana. Na Śląsku mawiają, że harpagan oznacza człowieka o niespożytej energii i sile, bardzo wytrzymałego, po prostu człowieka fit.

Pan mgr Krzysztof Markuszewski, certyfikowany trener crossfitu oraz założyciel i główny trener afiliowanego boxu ze Stajni Crossfit w Poznaniu, pokazał wszystkim, jak można rozwinąć wytrzymałość, gibkość, zwinność i koordynację ćwicząc wytrwale stosunkowo nową dyscyplinę sportu – crossfit.

Badania składu ciała nie pozostały bez analizy – o tym jak odczytać wyniki wyjaśniła pani mgr Agnieszka Ludwiszewska.

Dużo radości przyniósł też występ uczennic naszej szkoły. Taniec jak wiadomo to naturalna forma ruchu, która modeluje ciało, pozwala spalić setki kilokalorii, która poprawia pamięć i uszczęśliwia.

Po zakończeniu spotkania wiele osób skorzystało z porad naszych nauczycieli dietetyków: pani mgr Agnieszki Ludwiszewskiej i pana mgr Mateusza Pinasa.

Jeśli ktokolwiek nabrał ochoty na dokonanie zmian w swoim życiu i pozostanie zdrowym, nasza konferencja osiągnęła zamierzony cel.  Wspólnie dążmy do sukcesu!

Zapraszamy już teraz na kolejną konferencję! Weźmiemy pod uwagę ciekawe sugestie zawarte w ankietach.

 

Do zobaczenia!

 

Zespół ds. promocji zdrowia:

mgr Klaudia Janiszewska

mgr Iwona K. Ellert

mgr Iza Starosta-Byczyńska

mgr Agnieszka Ludwiszewska

mgr Weronika Hańczyk

 


Copyright © 2018 | www.zsbolechowo.pl | All Rights Reserved!